Close

Victoria’s Secret – Novým sexy andílkem je transgender modelka

Victoria's Secret

V posledních měsících si značka spodního prádla Victoria’s Secret nevedla příliš dobře. Koncem roku 2018 totiž marketingový ředitel Ed Razek prohlásil, že spolupráce s plus size a transgender modelkami v rámci tradiční televizní módní přehlídky se nikdy neuskuteční a že takové modelky na přehlídkovém mole nemají co dělat. Tím pobouřil doslova davy lidí. A ačkoliv se několikrát veřejně omluvil, jeho slova vedla k úpadku brandu.

Od pobouřených zákazníků až po zrušení tradiční přehlídky

Po prohlášení šéfa marketingu následoval pro Victoria’s Secret sled nemilých událostí. V roce 2018 rapidně klesla sledovanost módní show a příliš dobře se nedařilo ani prodeji. To vše vyústilo v uzavření několika poboček a zrušení letošní přehlídky, na níž každý rok více než dvacet let vystupují modelky ztvárňující sexy andílky. Nakonec Razek ze své funkce odstoupil. Informaci o zrušení přehlídky potvrdila v interview pro deník The Daily Telegraph modelka Shanina Shaik, která se show již několikrát v předchozích letech účastnila.

Odpovědí na malou diverzitu modelek Victoria’s Secret odpovídá spoluprací s transgender modelkou Valentinou Sampaio

Podle všeho se nyní ve Victoria’s Secret odehrávají věci, které mají vést ke změnám konceptu a směru, jakým se bude značka dále ubírat. Jeden takový krok představuje spolupráce společnosti Victoria’s Secret s brazilskou transgender modelkou Valentinou Sampaio, která se už v roce 2017 objevila na obálce francouzské Vogue. Odhalení této nečekané kooperace proběhlo na Instagramu modelky, jež zveřejnila fotku ze zákulisí focení kolekce Pink. Tímto se dvaadvacetiletá Valentina Sampaion stala historicky první transgender modelkou Victoria’s Secret! Obrovské a překvapivé rozhodnutí Victoria’s Secret má pravděpodobně vést k nápravě způsobených škod a změně tradičního konceptu, po kterém zákazníci tak dlouho volali.