Close

Jaké jsou nejdražší kousky oblečení na světě?

Co jsou nejdražší kousky oblečení na světě?

Značky jako Ralph Lauren, Gucci nebo Louis Vuitton a další, patří konstantně mezi značky s nejluxusnější a nejdražší nabídkou módního oblečení. Ty se často objevují i v našich článcích o módě, ale v tomto článku se budeme věnovat raritám, jedinečným kouskům, u kterých se cena často vyšplhá do částek, které jsou přehnané i pro běžné zákazníky výše zmíněných luxusních značek.

Boty

Tenisky „sneakers“ v cenách od 3 do 7 tisíc jsou dnes už celkem běžné, lze je u nás běžně koupit a každý, kdo se o módu zajímá, už na tyto ceny narazil. Ve světě však najdeme i tenisky s řádově vyššími cenami. Některé jsou z limitovaných edic, některé navrhli slavné osobnosti, jiné se zase proslavily tím, že je celebrity nosily. Jsou to například Nike Foamposite One za 6 000 dolarů, nebo slavné Nike Air Mag Back to the Future, které v našich končinách vlastní rapper Rytmus, a které se naposledy prodaly v ceně přibližně 34 000 dolarů.

rytmus Nike Air Mag Back to the Future

Patrně tou nejdražší obuví na světě jsou ale jehlové boty s názvem „Passion Diamond Shoes“, které vzešly z dílny Jada Dubai ve spolupráci s Passion Jewelers. Jsou vyrobeny ze zlata, kůže a hedvábí a jsou posety 236 diamanty. Extravagantnost těchto bot završují 15ti karátové diamanty umístěné u špičky nad prsty. Cena se pohybuje od 17 do 24 miliónů amerických dolarů.

Bundy

Tři nejdražší bundy jsou Leather Bomber by Balmain s cenou cca 5 300 dolarů, Saint Laurent Signature bike Jacket za 6 000 dolarů a slavná bunda z klipu Michaela Jacksona, Thriller, příznačně nazvaná The Thriller Jacket za 1,8 milionu dolarů. Všechny jsou vyrobeny z pravé zvířecí kůže, a přestože je nosili různé slavné osobnosti, první a poslední spojuje jedna, která měla možnost oblékat obě, a to Kanye West.

Trička

Asi vás překvapí, že mezi nejdražší trička světa patří hned 2 trička organizace UNICEF. To „levnější“ nese název „1996 Olympics Hanes“ a bylo vydraženo za 42 000 dolarů, které UNICEF věnoval organizaci Olympic-Aid-Atlanta na péči o děti z oblastí postižených válkou. Druhé, s názvem „UNICEF Cargo Flight“ vyšlo přibližně na 300 000 dolarů. Nejdražší tričko na světě je od Superlative Luxury. Na hrudi má kulovitý vzor s celkem šestnácti zasazenými diamanty. Polovina jsou bílé diamanty a druhá polovina jsou extrémně vzácné a těžko dostupné černé diamanty. Tento nevkusný kousek dostal cenu 400 000 dolarů.

Zdroje: luxhabitat.ae, wealthygorilla.com, medium.com/@thelistli2017, thefashionabletruth.com, googleusercontent.com, feednews.com, stockx.com, clearanceonline2020.com