Close

Není vibrátor jako vibrátor. Jak vybrat správný typ, který vás zaručeně uspokojí?

Doby, kdy ženy vlastnictví vibrátoru spíše tajily, jsou naštěstí dávno pryč. Erotická pomůcka, kterou nejde nazvat jinak než zlatou klasikou mezi intimními hračkami, v postelových hrátkách natolik zdomácněla, až přestala budit jakékoliv pohoršení. Za svou sbírku „robertků“ se tak nemusí stydět ani opravdová dáma, naopak se vždy kamarádkám ráda pochlubí novým kouskem. A co vy, už máte doma taky alespoň jednoho věrného uspokojitele, nebo s nákupem váháte, protože nevíte, po jakém typu sáhnout?

Novinka? Historie vibrátorů je překvapivě dlouhá

Slovo vibrátor dnes nikoho nerozhodí, ale není tomu dávno, kdy se do běžné konverzace příliš nedostával. Člověk neznalý širších souvislostí tak může nabýt dojmu, že jde o poměrně novou pomůcku – skutečnost je však překvapivě úplně jiná. Vůbec první vibrátory totiž vznikly již v 19. století. Používaly se v britských ordinacích v rámci léčby hysterie a v zásadě šlo o dva typy přístrojů. Pod názvem „Manipulator“ se skrýval parní vibrátor z dílny Dr. George Taylora a sekundoval mu elektrický vibrátor od Dr. J. M. Granvilla. Tyto přístroje údajně nebyly používány k uspokojení, byť byla tato funkce lékařům známá.

Velmi zajímavá situace, tedy alespoň z našeho současného pohledu, panovala ohledně vibrátorů na počátku 20. století. V roce 1915 označila Americká lékařská asociace obchod s vibrátory za „klam“, protože např. v reklamě z roku 1908 na produkt Bebout zaznělo, že jde o pomůcku „vyvinutou ženou, která zná potřeby žen“. Prodejcům nezbylo než marketing přiškrtit a v podstatě přestali uvádět, k čemu vibrátor primárně slouží. Témata ženské sexuality a masturbace byla v té době společenským tabu.

K velkému posunu pak došlo mezi 20.-50. lety, ale skutečný boom zažily vibrátory až v rámci „sexuální revoluce“ v 60.-70. letech. Od té doby už těšítka nikam nezapadly, zájem o ně se naopak průběžně zvyšoval – a když se v seriálu Sex ve městě objevila varianta ve tvaru zajíčka, po vibrátoru zatoužila snad každá žena.

Jaký typ vibrátoru zvolit?

Současná nabídka vibrátoru je velmi pestrá, stačí se ponořit do nakupování a vybrat si typ, který nejlépe odpovídá vašim požadavkům. Jaké jsou vaše možnosti?

Klasiku reprezentuje vibrátor, který se vyznačuje rovným tvarem. Nenajdete na něm žádné moderní „vychytávky“. Je jednoduchý, elegantní a účel pravděpodobně splní. Mohl by se stát vaší první hračkou – pomyslným odrazovým můstkem do světa netušených slastí.

O třídu výše najdete vibrátory na bod G, které – jak je patrné z názvu – slouží ke stimulaci bodu G. Nechcete-li se připravit o bezkonkurenční extázi, rozhodně si tento typ pořiďte. Bez této pomůcky je nalezení místa, které je údajně zdaleka nejcitlivější oblastí ženského lůna, poměrně komplikované. Většina žen dokonce pátrání po Grägenbergově bodě vzdá, což je škoda. Se speciálně uzpůsobeným vibrátorem je to hračka.

Sázkou na jistotu může být také vibrátor ve tvaru zajíčka neboli s výběžkem pro stimulaci klitorisu. Ženy ho označují jako jeden z nejlepších, protože současně stimuluje vagínu i klitoris. Oproti běžné masturbaci jsou hrátky s tímto kouskem mnohem komfortnější a dosažení orgasmu snadné jako nic.

K hýčkání klitorisu – a samozřejmě i jiných tělesných partií – můžete používat masážní vibrátor. Vyznačuje se specifickým („nefalickým“) vzhledem, ale určitě by ve sbírce hraček pro dospělé neměl chybět. Měkká vibrační hlavice vám zajistí extatické vlny, které vás dokonale uvolní.

A co když to na vás přijde mimo pohodlí domova? Pak se vám bude hodit diskrétně koncipovaný projektilový vibrátor, který je velmi malý a tichý. V žádném případě vás neprozradí! Za pozornost stojí i další typy z kategorie zvané vibrátory do kalhotek – sofistikovanější modely je možné ovládat pomocí dálkového ovládání.

V bohaté nabídce vibrátorů se samozřejmě najde i něco pro uspokojení ženy i muže. Tzv. párové vibrátory mohou pořádně okořenit postelový život a měl by je vyzkoušet každý.

Všechny zmíněné a mnohé další erotické pomůcky najdete v e-shopu erosstar.cz.