Close

Jak vypadá a kolik stojí let soukromým tryskáčem?

Soukromy_let2

Dlouhé fronty na letišti, nekonečné čekání na odbavení a zpožděné lety. Také vás to už nebaví? Možná jste přemýšleli o pronájmu soukromého letadla. Co to obnáší a kolik takový let stojí?

Cena se vypočítává pro každý let zvlášť

Mnoho společností nabízí tzv. aerotaxi. Je to služba, díky které připraví celé letadlo jen pro vás, zajistí přistavení na letiště, odbavení, pilota i posádku na palubě, catering a poté i zpáteční let. Kromě destinace a času si vybíráte i typ letadla, kterým byste rádi letěli. Některé spolčenosti vám rovnou nabízejí pevnou cenu za letadlo, jiné se ozvou v co nejkratším čase zpět s cenovou kalkulací.

Ceny za soukromé lety záleží na více faktorech. Důležité je, jak velkým letadlem chcete letět, kolik letových hodin bude cesta trvat a zda bude potřeba mezipřistání pro doplnění paliva. Dále je třeba pokrýt různé letištní poplatky. Ceny za zpáteční let se pohybují nejčastěji ve statisících korun. Například soukromý let z Prahy do Paříže a zpět až pro 7 osob a s přespáním 3 noci stojí kolem 320 tisíc korun. Cena za větší letadlo pro lety po Evropě se může šplhat k 650 tisícům. Platíte si za nejrychlejší způsob cestování, maximální svobodu a nadstandardní komfort.

Žádný spěch a žádné čekání

Pokud se chystáte na soukromý let, stačí vám dorazit na letiště 20 minut předem. Dopravíte se ke speciálnímu terminálu pro výjimečné linky. V Praze na letišti Václava Havla k tomu slouží terminál číslo 3. Letadlo bude připravené jen pro vás a nebudete se muset zdržovat s delším odbavením. Na palubě vám personál nabídne občerstvení, které si můžete předem objednat podle vašich představ.

Tyto soukromé lety nemusíte rezervovat měsíce dopředu. Některé společnosti vás odbaví za pár hodin. Stačí zavolat, začít balit a za pár hodin jste v Londýně na obchodním jednání.

Ideální služba pro pracovní cesty

Nejen kvůli rychlosti a pohodlí tuto službu využívají velké společnosti pro obchodní cesty nebo byznysmeni pro soukromé lety. Díky aerotaxi se firmy nemusí nikdy obávat, že by skupinka managerů nedorazila na místo včas a přišla tak o velkou zakázku.