Close

Jaké bylo vybavení Krejčířovy vily? Žralok i zlaté kohoutky za půl miliardy

Vybavení Krejčířovi vily

Když nedávno požár zasáhl vilu Radovana Krejčíře, plameny schvátily už jenom rozpadající se dům, který by byl bez rekonstrukce těžko obyvatelný. Před patnácti lety to však byla údajně nejluxusnější nemovitost v Čechách, její cena se vyšplhala skoro až k půl miliardě. Jak k těmto penězům Krejčíř přišel, necháme na policii a podíváme se na to, co všechno si do svého luxusního sídla pořídil.

Architektonický skvost

I bez vnitřního vybavení by celá budova byla opravdu výjimečná. Je totiž částečně zapuštěna do skály a s dalšími úpravami z ní tedy jde udělat nedobytná pevnost. Také byly ve vile skryté podzemní prostory, do kterých vedla cesta přes proslulou tajnou chodbu. Vstup do ní byl pečlivě skryt a celá byla klimatizovaná tak, aby ji nešlo odhalit ani termokamerou. A právě v těchto prostorech se skladovaly důležité dokumenty k monstrózním podvodům.

Luxus, kam se podíváš

Radovan Krejčíř si na luxus evidentně potrpěl. Ve všech místnostech jeho vily se člověk mohl projít po drahých kobercích, stěny byly obloženy mramorem nebo kvalitním dřevem. Případně vzácnými obrazy, kterých se tu našla celá řada. Velkým výstřelkem jsou zlaté kohoutky, které zdobily takřka každé umyvadlo nebo vanu. Pokud by člověk chtěl vody trochu více, k dispozici mu byl i vnitřní bazén s vířivkou. Ideální osvěžení po souboji na squashovém kurtu, který ve vile také nechyběl. A kdo není moc sportovní, mohl pro pohyb mezi patry používat i výtah. Že jsou dveře výtahu pozlacené snad ani není třeba dodávat.

Neobyčejné akvárium

Nejvíce však Krejčířovu vilu proslavilo akvárium, ve kterém choval žraloka a perutýna, jednu z nejjedovatějších ryb na celé planetě. Údržba akvária vycházela na stovky tisíc měsíčně. Šlo zkrátka o znamení naprostého luxusu, stejně jako mramorové schodiště, jehož se cena se vyšplhala až na 40 milionů korun.

Jak už jsme zmínili, vila je teď v dezolátním stavu. Několikrát byla nabízena v aukci, nikdo o ni však ani přes nízkou cenu nejeví zájem. Nikomu se nechce dávat miliony korun do renovace a bydlet v domě někoho, kdo nyní sedí ve vězení v Jihoafrické republice, mimo jiné za objednání vraždy.

U-R-B-E-X – Vily slavných (2. díl ): Vila Radovana Krejčíře