Close

Na čtyřkolkách po Djerbě

Na čtyřkolkách po Djerbě

Notoricky známá dovolenková destinace, ostrov Djerba v Tunisku, má některá svoje specifika, jako například výroba keramiky, nebo olivového oleje, ale také například dopravu na čtyřkolkách. Čtyřkolky zde nejsou jen často používaný dopravní prostředek místních, ale také nabízená atrakce pro turisty.

Denně můžete potkat několik konvojů o 10 až 20 čtyřkolkách s turisty, vedených místním průvodcem v čele. Takový konvoj je však většinou velmi pomalý, nejspíš aby vyhověl všem zúčastněným, tedy jak mladší generaci, tak té starší. To nás popravdě moc nenadchlo, máme rádi adrenalin a zajímalo nás, co ta čtyřkolka v sobě má:)

Zajistili jsme si tedy soukromou projížďku, jen my a průvodce. Atrakce nás vyšla na 140 dinárů, což je asi 1 120 Kč.

Dostali jsme hygienickou síťku na hlavu a helmu a průvodce nám ukázal kde je plyn a brzda a tím byla bezpečnostní instruktáž hotová 😀 Oni se tam obecně s bezpečností moc nemažou. Pán pak ještě okem mrknul do nádrže, zda je dost benzínu, a vyrazili jsme.

Projížďka byla skvělá! Začali jsme na písčitých cestách mezi domy i pláněmi, kde jsme viděli místní při jejich běžném životě. Nás průvodce se s tím nepáral a vedl nás různě složitým terénem i šikmými plochami, ostatně přesně to jsme chtěli.

Asi v polovině koupeného času jsme se dostali k laguně, kde jsme si dali pauzu asi 15 minut, během kterých jsme si mohli odpočinout a fotit. Řízení čtyřkolky není fyzicky nějak extra náročné, ale určitá zátěž na ruce při jízdě je. Navíc celá čtyřkolka je dost hlučná a klepe se, takže přestávka přišla vhod.

Následovalo objíždění laguny, a protože máme rádi adrenalin, tak i nejlepší část projížďky. Na volném prostranství jsme dostali možnost vytáhnout čtyřkolku do jejího maximálního výkonu, a byla to parádní jízda! Pro milovníky rychlosti velmi doporučujeme.

Následně jsme lemovali pobřeží, proběhla ještě jedna krátká přestávka na focení a pak jsme po normální vozovce jeli až na výchozí bod, kde atrakce končila.

Byl to skvělý adrenalinový zážitek spojený s poznáváním této exotické krajiny! Určitě vyzkoušejte.