Close

Na kolik si přijdou nejlépe placení fotbalisté?

Fotbalový stadion

To, že platy fotbalistů jsou astronomické, se obecně ví. Ani tak si často neumíme představit, do jakých částek se vyšplhají. A jak uvidíte, není to zdaleka jen o fotbalovém umu, ale i o schopnosti se prodat nebo o tom kdo má jak schopného agenta.

Celkový příjem hráčů spočítat nejde, jelikož dostávají prémie za každý bod do tabulky, vstřelený gól atd. Proto uvádíme vždy jen základní plat za rok.

Andres Iniesta (28,7 milionů eur)

Iniesta patřil ve své době mezi nejlepší hráče světa. Na nejvíc peněz si však přišel až na sklonku své kariéry v japonském klubu Vissel Kobe. Právě asijské ligy často lákají slavné hvězdy ve vyšším fotbalovém věku, aby dohrály jejich kariéru u nich. Snaží se tím přitáhnout více diváků z vlastní země, kteří většinou raději sledují Premier League nebo La Ligu. Nakolik se jim to daří, není úplně jisté, ale minimálně Iniestovi to určitě vyhovuje.

Paul Pogba (29,2 milionů eur)

Pogba v současné době v Manchesteru United spíše lavíruje mezi základní sestavou a lavičkou. Očekávaná opora se z něj nestala, přesto je čtvrtý nejlépe placený fotbalista světa. Kdo by nebral takové peníze za sezení na lavičce a občasné proběhnutí se na tréninku?

Neymar (92,8 milionů eur)

A dostáváme se do úplně jiných čísel. Nejdražší fotbalista všech dob musí mít zákonitě obrovský plat i když není největší ze všech. Neymar v PSG jistě září, jenomže z Barcelony odcházel za účelem stát se nejlepším hráčem na světě. A to se moc nedaří, jelikož francouzská liga není zas tak těžká, takže jeho tým pak nezvládá klíčové zápasy v Lize mistrů. Ale živobytí má Neymar slušné.

Cristiano Ronaldo (96,4 milionů eur)

Když Ronaldo přestupoval do Juventusu, platově si oproti Realu ještě polepšil. Přesto to na první místo nestačí. Paradoxní navíc je, že Cristiano vydělá víc jako influencer než jako fotbalista. Má totiž v současné době nejsledovanější Instagram na světě a stovky milionů fanoušků na dalších sítích.

Lionel Messi (112,3 milionů eur)

Ronaldo s Messim spolu budou soupeřit až do konce kariéry. Nicméně v otázce platu vyhrává číslo 10 z Barcelony. Proč mu platí takové peníze se vždycky ukáže ve chvíli, kdy Messi kvůli zranění nemůže nastoupit nebo se mu zrovna moc nechce hrát. Výkony Barcelony pak dost často vypadají hrůzostrašně.