Close

I vaše schody si zaslouží trochu vánoční nálady!

Vánoční dekorace

Váš domov si zaslouží vánočního ducha – a proč rovnou nevěnovat pozornost také často přehlíženému schodišti? Kromě tradičního dekorování jednotlivých místností interiéru přinášíme čerstvou inspiraci pro jeho nápadité vánoční zdobení.

1/ Romantické svíčky

Jestliže se v interiéru nenacházejí malé děti a domácí mazlíčci, můžete okolí schodiště podtrhnout světlem masivních romantických svíček, jejichž světlo je spojeno nejen s Vánoci. Vaše schodiště bude působit tepleji, pro maximální bezpečnost ale raději použijte obaly na svíčky, lucerny nebo svícny.

Vánoční svíčky

2/ Girlandy, kam se podíváš

Máte chuť tvořit? Co takhle vánoční girlandy? Zábradlí schodiště rázem ožije, stačí vsadit na některé zimní barvy. Slavnostní atmosféru dokonale podtrhnete LED světýlky.

3/ Experimentujte se zelení

Kdo říká, že vánoční věnec z jehličí může zdobit jen dveře? Můžete jej klidně pověsit také na zábradlí schodiště, nad něj nebo do jeho blízkosti. Větvičky můžete stejně tak použít pro ozdobení zábradlí.

Vánoční girlandy

4/ Bílý jako sníh

Chcete-li docílit nezaměnitelné a příjemně chladivé zimní atmosféry, použijte na některé vánoční dekorace sněhový sprej, díky němuž dostanou ozdoby zcela nový rozměr. Že by pravé kouzlo Vánoc? Větvičky s bílými doteky falešného sněhu můžete umístit do vázy nebo jimi opět ozdobit zábradlí.

5/ Doteky hedvábí

Klasiku v podobě zeleného přírodního zdobení schodiště a jeho zábradlí můžete protkat noblesou. Jak? Použijte estetické hedvábné stuhy, propleťte je s přírodními dekoracemi. Vyberte tu pravou barvu letošních Vánoc. Bude to červená klasika, elegantní zlatá nebo moderní měděná? Oblíbená je také modrá, stříbrná nebo zlatá s růžovým odleskem.

6/ Překvapení na schodech

Způsobů dekorování je mnoho. K Vánocům však bezesporu patří jehličí, hřejivé světlo svíček a to nejdůležitější: dárečky. Atrapy dárků, lucerny se svíčkami a živé větvičky? Zkuste je umístit na schody.

7/ Domov má mít slogan

LED písmena mohou tvořit originální slavnostní nápis třeba právě na schodišti. Přidejte LED řetězy, tradiční věnce či dekorační větvičky do okolí schodiště a vánoční atmosféra je připravena. Těšíte se? A jakým nápisem protkáte váš interiér?

Zdroje obrázků: Unsplash.com a Flickr.com