Close

Trendy interiérového designu v roce 2021

Rok 2020 byl a stále je plný nejistot a změn. Pandemie ovlivnila a změnila nespočet životů a není divu, že se to v následujícím roce odrazí i na způsobu života a na tom jaké trendy budou zdobit naše domovy.

Interiérové designy bývají dobrým důvodem k tomu, jak udělat domov krásnějším a příjemnějším místem. Rok 2021 zastoupí udržitelné materiály i jedinečné elegantní prvky. Dnes vám představíme bytové trendy, které poskytnou úchvatný vzhled a do vašeho domova přinesou nový styl.

Multifunkční prostory

Tento rok přiměl soustu lidí přehodnotit svůj život a díky velké časti roku, kterou jsme strávili v našich domovech jsme často přemýšleli i nad tím, jak uspořádat a zútulnit jednotlivé pokoje. S ohledem na tuto skutečnost se v roce 2021 bude sázet na kreativní, úložné a designové řešení, díky kterým většina pokojů bude přizpůsobená a využitelná jako pracovní prostor a domácí kancelář.

Vintage

Starožitné, zachráněné a všechny retro kousky mají své místo v trendech již nějakou dobu a ani v roce 2021 tomu nebude jinak. Tento styl se pouze více oživí pomocí výraznějších barev, aby vznikl dostatečný a úchvatný kontrast. Neutrální a tmavé odstíny budou doplněny světlými kousky, které pomocí vrstvení vytvoří dokonalé schéma ve stylu vintage. Budou se kombinovat s luxusnějšími prvky, jako jsou zdobené látky nejen na ubrusech ale i na osvětlení tak, aby vytvořili modernější styl.

Rustikální styl

Styl a vzhled rustikálního stylu zaujme a přitáhne pozornost každého, kdo miluje moderní provedení. Prostor s detaily a zajímavými prvky v podobě dřeva a odkrytých trámů či dřevěné podlahy vytvoří příjemnou rovnováhu mezi starými a novými kousky, které k sobě budou ladit. Rekultivované dřevo je skvělý materiál, který se v novém roce bude kombinovat především s texturami.

Zemité tóny

Přichází návrat k přírodě, kdy dekorace budou v zemitých odstínech sladěné s barevnými trendy, které se prolínají s teplými odstíny jako je červená, vínová, zlatožlutá a zelená. Tento trend zaručí příjemné a uklidňující prostředí, které se bude pro nadcházející rok hodit.

Modré odstíny

Barevný trend vytvořený podle uvolněného životního stylu Havaje už zaplavuje Instagram a Pinterest. Interiéry budou inspirované vzdálenými břehy, které připomínají klidný život. V tomto trendu se prolíná moderní květinový design s modrými a žlutými prvky, které navodí exotický pocit.

Inteligentní osvětlení

Lidé více častěji hledají způsoby, jak z jejich domova udělat plně funkční a pohodlný prostor. Změna započne od výměny běžných žárovek za inteligentní osvětlení, které umožňuje různorodé nastavení barevného spektra. Díky tomu vytvoří prostředí podle požadovaných preferencí a potřeb každého z nás – ať se jedná o odpočinek či rodinné oslavy.

Pokojové rostliny

Nový rok se ponese zejména ve znamení pokojových rostlin. Živé květiny jsou nejen krásné, ale do našich domovů přinášejí živost, barevnost, osvěžují vzduch a uvolňují kyslík. Trend se promítne v závěsných rostlinách v retro stylu až po modernější bohatě rozkvetlé květiny.