Close

Jen vy a příroda: Znáte glamping?

Rádi jezdíte do přírody kempovat, ale přesto si chcete dopřát i trochu luxusu a pohodlí? Vyzkoušejte glamping! Spojení přírody a zároveň komfortu vás jistě okouzlí. Věděli jste, že za glampingem nemusíte jezdit daleko? Dáme vám tipy, kam na glamping v Česku.

Co znamená glamping?

Slovo glamping je složeno z anglického glamorous a camping. Znamená to tedy spojení krásy a přírody.

První glampingové stany se objevily v Africe a Asii. Ovšem Evropa už také není pozadu – glamping se nejvíce uchytil v Chorvatsku, ale najdeme ho také v Itálii, Španělsku nebo Portugalsku.

Jak vypadají glamping místa?

Jedná se buď o glampingové stany nebo o sruby či dřevěné domky na stromech nebo na vodě, ale výjimkou není ani obydlí v opuštěné maringotce nebo ve vlaku. Představte si, že jste vytrženi z rychlého tempa dnešního světa a vnořeni do tichosti přírody. Kolem vás není nic jiného než les, voda, louky a v dáli pasoucí se dobytek. Máte čas jen na sebe a své myšlenky.

Většina glamping míst má svůj krb či ohniště, u kterého můžete přemýšlet nad smyslem života nebo si jen upéct buřty. I když není glamping zrovna levný, stojí za to ho vyzkoušet. Někdy člověk potřebuje prostě vypnout, a to vám půjde při glampingu jako po másle.

3 tipy na glamping v Česku

Vodní domky Čejkovice

Pokud jste milovníci vody a rádi se uklidňujete pohledem na vodní hladinu, domky Čejkovice jsou pro vás to pravé. I když jsou nádherně zařízeny, nečekejte kdejakou uhlazenost. Všechno je zde v souladu s přírodou, a proto domky nemají elektřinu a všechno tady žije svým vlastním životem. Ale dobrodružství v podobě spaní na vodě za to stojí. A co víc? Můžete tu chytat i ryby!

Cena: Hlavní sezóna (2 490 Kč/1 noc)    

Zdroj: vodnidomkycejkovice.cz

Treehouse pod Ještědem

Pamatujete si, když jste jako malí lezli po stromech? A nejvíc cool bylo, když vám táta postavil domeček v korunách stromů? To vše si můžete splnit, i když vám není zrovna 5 let. Do domečku můžete přijet s celou rodinou, jelikož jeho kapacita je až 4 osoby. Večer se můžete ohřát u kamen či ohniště a jako pozornost dostanete kvalitní láhev moravského vína.

Cena: 3 500 Kč/2 osoby/1 noc se snídaní

Zdroj: thpodjestedem.cz

Wellness Vagon

A nakonec něco pro opravdové fajnšmekry. Osobní wellness pod širým nebem, tak to je Wellness Vagon. Ubytování je opravdu netradiční, jedná se totiž o přestavěný vagon z legio vlaku. Můžete zde využít jak vířivku v zimní zahradě, tak finskou saunu. A když vám bude horko? Skočte do venkovního koupacího sudu, to bude teprve jízda.

Cena: Víkendový pobyt 9 990 Kč/ osoby

Zdroj: wellnesslive.cz

 Je pravdou, že vycestovat do zahraničí je v dnešní době složitější. Ale jak můžete vidět, i v Česku najdete spoustu zajímavých a netradičních míst, které si můžete vybrat ke svému odpočinku.