Close

Luxusní penthouse s ikonickým výhledem na New York City

prsa-flexinit-cover (7) (1)

New York City. Tato tři slova reprezentují světoznámou multikulturní architekturu do nebe sahajících mrakodrapů v největším městě USA. V srdci jedné z nejznámějších ulic NYC, Fifth Avenue, najdeme nové apartmány s nejlepším výhledem na Manhattanu. Společnost 277 Fifth Avenue, v budově na téže adrese, dokončila a spustila svůj koncept Penthouse 54 v roce 2019 – je to rezidence oceněná na 24 milionů dolarů o rozloze 420 metrů čtverečních, pro zámožné kupující, kteří chtějí dostat pomylsný titul „CEO of the sky“.

Věž se nachází v okrese NoMad (zkratka pro North of Madison Square Park), v blízkosti Empire State Building, vedle dalších významných architektonických stylů, jako Beaux Arts a Art Deco. Je tak i v pěší dostupné vzdálenosti od rušného nákupního centra v Hudson Yards, což z této polohy dělá opravdu ideální místo pro penthouse.

nejluxusnější penthouse new york

Architektem celé budovy je významný uruguayský architekt Rafael Viñoly, mezi jehož mistrovská díla patří Universidad de Buenos Aires, Cleveland Museum of Art Tokyo International Forum. Viñoly do architektury budovy promítl vizi, která kombinuje obě jeho inženýrské schopnosti – chtěl vytvořit takový mistrovský design, který zajistí, že apartmány budou mít jak dostatek prostoru, tak i úžasný výhled na New York.

Všimněte si středomořím inspirovaných lodžií, které se spirálovitě vinou dolů od 55. patra. Tyto otevřené prostory situované do rohů rezidencí jsou působivým a svěžím doplňkem. Ve dvou nejvyšších čtyřpokojových apartmánech se nachází soukromá vyhlídková plošina o délce 23 metrů, která zprostředkovává legendární výhled na New York City, včetně One World Trade Center tyčícího se 541 metrů nad mořem.

Hlavní pokoje jsou lemovány okny od podlahy až ke stropu a otevřenými expozicemi v rozích, které tak vrhají ohromující obraz Manhattanu do jedinečného pozadí. Probuzení zde, se snídaní v posteli, je opravdu jedinečný zážitek s výhledem na impozantní Empire State Building.

Snad stejně působivé jako vzhled mrakodrapu Penthouse 54, jsou elegantně zařízené rezidence, vybavené špičkovým designovým nábytkem. Procházka budovou vás zavede přímo do tvůrčí mysli uznávaného newyorského architekta jménem Jeffrey Beers, který byl interiérovým architektem pro tento klenot Páté Avenue.

Jeho designérské studio Jeffrey Beers International stojí za tak prestižními projekty, jako je kuchyně Gordona Ramsayho Hell’s Kitchen v Las Vegas a elegantní restaurace Sequoia ve Washingtonu DC. Beers se považuje za modernistu a důrazně se zaměřuje na to, aby svůj designérský styl naplnil bohatými a hřejivými materiály, a to hlavně v případě rezidenčních projektů.

„Naším cílem bylo navrhnout rezidenci, která by byla luxusní, hřejivá, ale která bude také působit velmi pohodlně, příjemně a nadčasově“ vášnivě popisuje Beers. „Inspirovali jsme se okolním čtvrti NoMad, Viñolyho architekturou a výhledem na ikonické panoráma Manhattanu, přičemž jsme věnovali velkou pozornost rozložení, jakým jsou v celé budově umístěny veřejné a soukromé prostory a také pečlivému výběru hlavních materiálů.“

Zmiňuje integraci stříbrných travertínů a černé žuly z Indie, které se objevují v lobby a ve společných prostorách, zatímco jednotlivé penthousy jsou položeny na mléčně bílé mramorové podlaze Bianco Dolomoti s detaily v ořechové barvě.

penthouse new york - interiér

Prostory jsou také domovem různých designových prvků, které vytvářejí dojem prostoru s příběhem. Za dekoracemi se skrývají taková slavná jména, jako je brazilský designér Joaquim Tenreiro, jehož židle zdobí velkou místnost, zatímco jiné prostory zdobí křesla od modernistického architekta Jose Zanine Caldase, jehož vyřezávané kousky dodávají interiéru organický nádech.

Marnivost zde má však také své místo, jak je vidět na jílovitě stylizovaných svítidlech, která vrhají snivou záři od umělce působícího v NYC, Rogana Gregoryho, který čerpá inspiraci z přírodních prvků. Vlivná ikona z Los Angeles, Ed Moses, známý pro svá abstraktní díla, má ve stylové jídelně zavěšenou malbu, zatímco lampa, židle a stůl ve velké místnosti jsou dílem amerického umělce jménem Wendell Castle, kterého výstřední kousky jsou typickými ukázkami nejžádanějších designů 20. století.

Kromě samotných rezidencí, tedy penthousů, budou mít obyvatelé přístup i k luxusním zařízením, včetně wellness a fitness klubu, tréninkového studia, lázní, dětského klubu a non-stop recepce. Obzvláště milujeme knihovnu v lobby, která imituje exteriér budovy a její vysoké, na zakázku dělané police, nabízejí designové a umělecké knihy, vybrané ve spolupráci s vydavatelem luxusních knih Assouline.

Autorizovaný zdroj obsahu a fotografií: https://iconiclife.com/