Close

Thom Filicia: Dokonalá harmonie mezi klasickým a moderním designem

Dokonalá harmonie mezi klasickým a moderním designem

Když starší dynamický pár zatoužil po interiéru s podpisem dekoratéra Thoma Filicii, talentovaný newyorský designér bez přemýšlení souhlasil. Prostor bytu v rušné části New Yorku West Village přepracoval tak, aby dostál svému jménu. Okouzlující byt ve městě v sobě snoubí klasický a moderní design v duchu typického rukopisu Thoma Filicii.

Nadčasové pojetí klasiky

První výzvou projektu bylo řešení úzkého a dlouhého půdorysu bytu. Zatímco původně hrála ústřední roli jídelna, designér upravil dispozice tak, aby se středobodem bytu stal obývací pokoj, a umocnil tak pocit domova. Nové uspořádání mnohem lépe odpovídá životnímu stylu postaršího páru.

Po vyřešení hlavního problému se Filicia plně zaměřil na otisk jeho vlastního stylu. Pár, který má již odrostlé děti a vnoučata, zaujala právě designérova schopnost spojit nadčasovost s moderním i klasickým stylem v jediném prostoru – vkusně a bezchybně. Díky tomu je ve výsledku interiér plný nepředvídatelných a zábavných textur a vzorů, přičemž je zachována čistota a nadčasovost koncepce.

Všestranné využití prostor pro maximální užitek

Svěží a moderní estetika se stala Thomovým receptem na úspěch tohoto jedinečného projektu. V převážně neutrální obytné zóně vyniká šedá texturovaná tapeta od Phillip Jeffries, stejně jako klasická křesla, ultramoderní zakázkové pohovky nebo grafický koberec Holland & Sherry. Nechybí ani výběrové detaily v podobě osvětlení, otomanu nebo mramorového odkládacího stolku z kolekce návrháře pro Sedwick & Brattle.

Stejná estetika se promítá i v elegantní jídelně. Za zmínku stojí nejen židle a umění, ale také nápadný jídelní stůl se starožitnou mosaznou základnou. V podobném duchu pak tvůrce dekoroval hlavní ložnici, zde ovšem panuje umírněnější a intimnější atmosféra určená pro maximální pohodlí obyvatel bytu.

Součástí rezidenčního apartmá je rovněž příjemná ložnice pro hosty. Příležitostné návštěvníky vítá vřelý prostor, který vyniká všestranností. Ideální místo nejen pro odpočinek, čtení nebo práci na počítači. Je zde patrný dotek britské estetiky bez doslovnosti, s umírněnými moderními dojmy. Další místností je relaxační pokoj, který podobně jako pokoj pro hosty slouží k různorodým aktivitám. Ostré a čisté textury dekorací kladou důraz na britský styl, který se promítá do celého interiéru.

Nezbytnou součástí apartmá je kancelář, které dominuje psací stůl Juliana Chichestera v dánském stylu z padesátých let. Promyšlená místnost nemá připomínat domácí pracovnu, ale spíše další kout domova, kde můžete dělat cokoli – od práce po online nákupy. Spojující chodba pak zaujme pozorovatele tím, jak lehce nese umění. Jde o galerijní prostor s dynamickou energií – tato část bytu byla navržena tak, aby majitelé mohli dál přidávat svá oblíbená díla, a tím vrstvit pocity a náladu.

Sofistikovaný domov pro starší pár

A jaká je nejlepší část elegantního příbytku? Zřejmě venkovní prostory. Hlavní ložnici, obytnou zónu a pokoj pro hosty spojuje společný znak – terasy. Ty jsou navrženy jako ledabylé pokračování interiéru. Svěže, obyvatelně a příjemně. Celkový dojem pak ústí do přemýšlivého, klasického a nadčasového finiše – přesně tak, jak si manželský pár přál. Filicia dokázal vytvořit stylový, sofistikovaný a příjemně teplý prostor pro život.

Zdroj: elledecor.com