Close

Z lásky k venkovskému, s úctou k modernímu: Bletchley Loft

Bletchley Loft

Okouzlující projekt Bletchley Loft dokonale snoubí kouzlo venkovského stylu s doteky moderního prostředí. Výjimečný design stavby a interiéru s podpisem tvůrců z The Rural Building vyhovuje příměstskému prostředí i individuálním potřebám klientů, kteří touží po komfortním životě na australském venkově.

The Rural Building

Společnost australských architektů a designérů The Rural Building má na svědomí nejednu zajímavou stavbu. Díky porozumění potřebám konkrétních lidí jsou tvůrci schopni vytvářet zcela jedinečné prostředí s ohledem na umístění stavby, stejně jako na osobní výběr každého klienta. Právě tak vznikají domy, nesoucí osobitý dotek stylu, hodnot a image každého zákazníka. Mise návrhářů, kteří vytvářejí vlastní pravidla, aby lépe zapracovali konkrétní požadavky každého poptávajícího do navrhování jeho domova snů, je tvorba a výstavba způsobem, který ve výsledku přináší trvalý pocit uspokojení.

Podobně je tomu také v případě projektu Bletchley Loft. Styl Loft Range, který vytvořili právě architekti z The Rural Building, označuje speciální druh stavby, která využívá horní podlaží jako hlavní prostor pro umístění zázemí pro osobní a intimní život. Zatímco v přízemí se nachází společná zóna, zahrnující kuchyni, jídelnu nebo obývací pokoj, nahoře je prostor pro budování dětských pokojů, ložnic a koupelen. V tomto případě místností, které zaujmou na první pohled především výhledem z teras, balkónu nebo podkroví. A právě výhled je tím, oč v projektech typu Loft Range jde – nabízí velkolepou podívanou na panoramata vnitrozemí nebo pobřeží.

Moderní design s venkovskými prvky – to vše v sobě skrývá Bletchley Loft

Jedinečný a prostorný dům Bletchley Loft je ukázkou stylu, který se nese v dokonalé harmonii mezi venkovskými prvky a moderním designem, aniž by přišel o vkusné souznění s příměstským nebo venkovským prostředím. Za výjimečnou úhlovou perspektivu prostorného dvoupodlažního domu může jeho výrazná výška. V podobném duchu jako tvarosloví stavby byla pojata koncepce exteriéru. Směs materiálů a povrchových úprav, včetně vyřezávaných kamenných prvků, tmavých trámů, texturovaných vnějších stěn a střechy Colorbond ústí do estetického finiše, který je jemně podtržen okolní zelení.

Při vstupu do vily pozorovatele napadne, že se jedná o příjemný otevřený interiér, který přímo vybízí k myšlenkám na světlou otevřenou stodolu. Spodní podlaží disponuje velkorysým prostorem, v němž je plynule propojena kuchyň, jídelna a obytná zóna. Celkově působí interiér umírněně, avšak designově – díky překvapivým doplňkům i světelnému komfortu, který násobí pocity vzdušnosti a bezprostřední komunikace.

Designové pojetí interiéru snoubí kombinaci různých materiálů, aby kupující mohli odstranit některé prvky, pokud by si chtěli prostory přizpůsobit během života v domě. Viditelná retro inspirace odkazuje na loveckou chatu v eklektickém stylu 70. let. V hlavním obytném prostoru je vše navrženo tak, aby se otevíralo do zahrady a prostor se tak mohl ještě zvětšit. Kuchyň splňuje nároky moderní doby, a tak nechybí technické vymoženosti a komfortní ergonomická plocha pro práci.

Nad kuchyňským ostrovem byla zavěšena nepřehlédnutelná přepážka z dřevěné dýhy. K zavěšení došlo pomocí ocelových stožárů, čímž byla přidána definice, aniž by došlo ke ztrátě vzdušnosti, zatímco schodiště elegantně stoupá do oblasti podkroví. Nahoře se pak nachází kancelář s výhledem na celý dům, ložnice a koupelny. Nechybí ani zábavní venkovní zóna na dvorku uprostřed domu, který poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy. Podle generálního ředitele společnosti Jaye Waltera spočívala myšlenka tvorby Bletchley Loft v odkazu na interiér velkorysého skladu nebo stodoly. Nakonec se tak podařilo dokázat, že i v prostorném interiéru mohou tvůrci docílit útulné nálady, aniž by narušili rovnováhu mezi původní nevšední ideou a skutečným místem pro život, které se jim podařilo vytvořit.

Foto: https://www.ruralbuilding.com.au/